Strona główna

Lost Days 2013: Dark Circus   Komentarze: 1

To miejsce, gdzie odszczepieńcy i wyrzutki społeczeństwa, dzięki swym niesamowitym talentom, lub uderzającej odmienności, bawią gawiedź. Tylko tutaj, na jednej arenie zobaczycie siłacza o mechanicznych ramionach i treserkę dzikich bestii. Władca marionetek zaprezentuje wam, jak tańczą jego lalki, a grupa clownów-psychopatów zatrze granice między śmiechem, a strachem. Nie zapomnijcie odwiedzić też wiedźmy, która chętnie przepowie wam, jakie koszmary nie pozwolą wam zasnąć w tym roku.
Przedstawienie musi trwać… niezależnie, od ilości „przypadkowych” zgonów.

Lost Days: Dark Circus już 18 maja. Oczywiście w Lublinie. Więcej informacji na Facebooku.

Zdjęcie z koncertu Emilie Autumn autorstwa Rafała Nowakowskiego.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)

admin, Luty 17th, 2013

Czy masz odwagę wkroczyć w Cień?   Komentarze: 0

Niczym wilgotna mgła podpełzająca pod progi omszałych kamienic zbliża się termin, kiedy kolejne zbłąkane dusze odnajdą drogę do Starego Lublina.

26 maja 2012 odbędzie się w Lublinie 3. edycja Zlotu Miłośników Steampunka i Victoriany Lost Days. Tym razem zabierzemy Was w mroczną i pełną niebezpieczeństw podróż do Lublina Pod.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na forum.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

admin, Kwiecień 6th, 2012

Dzieci Juliusza Verne’a   Komentarze: 1

Patryk Brodniewicz na codzień projektuje postacie i scenografie do gier komputerowych. Po godzinach natomiast tworzy niezwykłą grafikę i konstruuje steampunkowe gadżety. Jeszcze tylko do 15 kwietnia w Brama Jazz Cafe w Szczecinie można, w ramach wystawy „Dzieci Juliusza Verne’a” można oglądać fantastyczne steampunkowe karykatury osób znanych z showbiznesu, takich jak Nergal, Marylin Manson czy Katarzyna Nosowska. Zapraszamy!

Wywiad z Patrykiem, z programu Galaktyka Pomerania z dnia 2012-03-14:

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

admin, Marzec 30th, 2012

Święta w stylu steam   Komentarze: 1

Nie masz jeszcze pomysłu jak przystroić świąteczną choinkę? Chciałbyś w tym roku wysłać niepowtarzalne i zadziwiające kartki z życzeniami? Brakuje Ci konceptu na ciekawy prezent? Zrób sobie święta w stylu steampunk! W serwisie internetowym Hawskmoor’s Bazaar pojawił się ciekawy artykuł prezentujący najbardziej niezwykłe ozdoby choinkowe, kartki i prezenty które możesz zrobić sam, a które przeniosą Twoje święta do świata maszyn parowych i XIX-wiecznego przepychu. Z resztą – przekonaj się na własne oczy!

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)

admin, Grudzień 10th, 2011

Steampunk Empire Symposium   Komentarze: 1

Już za 140 dni, czyli w dniach 27-29 kwietnia 2012 roku, w Cincinnati (Ohio, USA) odbędzie się sympozjum zorganizowane z inicjatywy aktywistów serwisu społecznościowego Steampunk Empire. W programie spotkania, na które organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników konwencji steampunk, znajdą się nie tylko wystawy i ekspozycje, spotkania z pisarzami tworzącymi w klimacie steam, gry fabularne, warsztaty DIY, ale też warsztaty tańca, LARPy i gry typu murder-mystery, pokazy mody, występy teatralne, pchli targ, koncerty muzyczne i wiele innych niezwykle oryginalnych atrakcji.

Organizatorzy zapraszają na stronę sympozjum w celu zapoznania się z podstawowymi założeniami spotkania, oraz na stronę w serwisie społecznościowym Facebook, aby śledzić na bieżąco postępy w przygotowaniach. Zachęcamy do śledzenia inicjatywy!

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)

admin, Grudzień 9th, 2011

‚Airship Pirates’ na Rebelu   Komentarze: 0

W sklepie Rebel.pl już dziś zakupić można niezwykłą grę fabularną, wydaną pod patronatem słynnej steampunkowej grupy muzycznej Abney Park. ‚Airship Pirates’, gdyż o niej mowa, to setting którego akcja rozgrywa się nie w XIX wieku, jak można by się spodziewać, lecz 2105 roku. Historia potoczyła się tu jednak inaczej niż znana nam rzeczywistość, gdyż niespodziewanie nastąpił kataklizm zwany Wielką Apokalipsą, radykalnie zmieniając oblicze znanego świata.

Dziś najpotężniejsze ludzkie miasta – Isla Aether czy High Tortuga – unoszą się wysoko w powietrzu, a ziemię pokrywają niekończące się pustkowia i zamieszkane przez najdziwniejsze bestie lasy. Gracze wcielają się w role załóg powietrznych statków, będących synonimem wolności w tym niezwykłym świecie rządzonym przez Imperatora, w krainie odwiecznych wojen z podniebnymi piratami i zupełnie XIX-wiecznej nędzy na ulicach neowiktoriańskich miast.

Gra, autorstwa Petera Cakebreada i Kena Waltona, wydana została przez Cubicle7. A pod niniejszym odnośnikiem zobaczyć można próbkę podręcznika.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

admin, Grudzień 8th, 2011

Stracone Dni ujawniają plany zdjęciowe!   Komentarze: 1

Na stronie pleneru fotograficznego Lost Days: Victorian Ghosts pojawiły się informacje na temat planów zdjęciowych, w których odbędzie się plener fotograficzny. Modele poruszać się więc będą w onirycznym i balladowym otoczeniu Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Ogrodu Botanicznego, czyli w miejscach z pogranicza jawy i snu w których błąkające się dusze nikogo dziwić nie będą. Zapraszamy na stronę zlotu po więcej informacji.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

admin, Kwiecień 29th, 2011

Ziemie Jałowe – Western & SteamApo   Komentarze: 1

Miasteczko Zgorzel. Samotny, wysunięty przyczółek. Ostatnia ostoja walącej się cywilizacji, posterunek na pograniczu. Dalej na zachód już tylko dzicz, pustynia, skażenie. To miejsce jest dziurą, rozpadającą się, powoli obumierającą dziurą, obsadzoną przez niewygodnych ludzi, drobnych kryminalistów, weteranów niezdolnych do walki w regularnych oddziałach – to miasto gnije, nic dziwnego, że niektórzy nazywają je Gangraena.

Ziemie Jałowe to Zagłębiowski Konwent Postapokaliptyczny organizowany przez serwis OUSTPOST oraz Siły Terenowe OUTPOST – postapokaliptyczne bractwo działające przy serwisie, w dniach 1-3 lipca 2011. Konwent utrzymany jest w klimacie Postapo Western, choć organizatorzy delkarują, że nie pogardzą kostiumami w konwencji SteamApo. Impreza odbędzie się w miejscowości Będzin, w budynku po byłej kopalni Grodziec oraz na okolicznym terenie pokopalnianym. Więcej informacji na stronie konwentu.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

admin, Kwiecień 7th, 2011

lostdays.pl   Komentarze: 0

Ruszyła strona projektu Lost Days! Wszystkich zainteresowanych zlotem miłośników steampunka i victoriany, plenerem fotograficznym, atrakcjami i nowościami związanymi z organizacją imprezy zapraszamy na stronę Lost Days 2011: Victorian Ghosts.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)

admin, Marzec 17th, 2011

Edgar Allan Poe – portret romantyczny cz. 2   Komentarze: 0

Po przerwie prezentujemy drugą część artykułu dotyczącego najsłynniejszego chyba amerykańskiego pisarza pierwszej połowy XIX wieku. Tym razem zajmiemy się literackim dorobkiem Poego, zaprezentujemy najważniejsze tematy i cechy charakterystyczne jego twórczości, jak również pokrótce przedstawimy najważniejsze tytuły. Zapraszamy do lektury i pełnego cierpliwości oczekiwania na ostatnią, trzecią część artykułu.

Przeczytaj całość

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)

gwyn_blath, Marzec 7th, 2011