Inne

Lost Days 2013: Dark Circus   Komentarze: 1

To miejsce, gdzie odszczepieńcy i wyrzutki społeczeństwa, dzięki swym niesamowitym talentom, lub uderzającej odmienności, bawią gawiedź. Tylko tutaj, na jednej arenie zobaczycie siłacza o mechanicznych ramionach i treserkę dzikich bestii. Władca marionetek zaprezentuje wam, jak tańczą jego lalki, a grupa clownów-psychopatów zatrze granice między śmiechem, a strachem. Nie zapomnijcie odwiedzić też wiedźmy, która chętnie przepowie wam, jakie koszmary nie pozwolą wam zasnąć w tym roku.
Przedstawienie musi trwać… niezależnie, od ilości „przypadkowych” zgonów.

Lost Days: Dark Circus już 18 maja. Oczywiście w Lublinie. Więcej informacji na Facebooku.

Zdjęcie z koncertu Emilie Autumn autorstwa Rafała Nowakowskiego.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)

admin, Luty 17th, 2013

Czy masz odwagę wkroczyć w Cień?   Komentarze: 0

Niczym wilgotna mgła podpełzająca pod progi omszałych kamienic zbliża się termin, kiedy kolejne zbłąkane dusze odnajdą drogę do Starego Lublina.

26 maja 2012 odbędzie się w Lublinie 3. edycja Zlotu Miłośników Steampunka i Victoriany Lost Days. Tym razem zabierzemy Was w mroczną i pełną niebezpieczeństw podróż do Lublina Pod.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na forum.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

admin, Kwiecień 6th, 2012

Dzieci Juliusza Verne’a   Komentarze: 1

Patryk Brodniewicz na codzień projektuje postacie i scenografie do gier komputerowych. Po godzinach natomiast tworzy niezwykłą grafikę i konstruuje steampunkowe gadżety. Jeszcze tylko do 15 kwietnia w Brama Jazz Cafe w Szczecinie można, w ramach wystawy „Dzieci Juliusza Verne’a” można oglądać fantastyczne steampunkowe karykatury osób znanych z showbiznesu, takich jak Nergal, Marylin Manson czy Katarzyna Nosowska. Zapraszamy!

Wywiad z Patrykiem, z programu Galaktyka Pomerania z dnia 2012-03-14:

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

admin, Marzec 30th, 2012

Steampunk Empire Symposium   Komentarze: 1

Już za 140 dni, czyli w dniach 27-29 kwietnia 2012 roku, w Cincinnati (Ohio, USA) odbędzie się sympozjum zorganizowane z inicjatywy aktywistów serwisu społecznościowego Steampunk Empire. W programie spotkania, na które organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników konwencji steampunk, znajdą się nie tylko wystawy i ekspozycje, spotkania z pisarzami tworzącymi w klimacie steam, gry fabularne, warsztaty DIY, ale też warsztaty tańca, LARPy i gry typu murder-mystery, pokazy mody, występy teatralne, pchli targ, koncerty muzyczne i wiele innych niezwykle oryginalnych atrakcji.

Organizatorzy zapraszają na stronę sympozjum w celu zapoznania się z podstawowymi założeniami spotkania, oraz na stronę w serwisie społecznościowym Facebook, aby śledzić na bieżąco postępy w przygotowaniach. Zachęcamy do śledzenia inicjatywy!

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)

admin, Grudzień 9th, 2011

Stracone Dni ujawniają plany zdjęciowe!   Komentarze: 1

Na stronie pleneru fotograficznego Lost Days: Victorian Ghosts pojawiły się informacje na temat planów zdjęciowych, w których odbędzie się plener fotograficzny. Modele poruszać się więc będą w onirycznym i balladowym otoczeniu Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Ogrodu Botanicznego, czyli w miejscach z pogranicza jawy i snu w których błąkające się dusze nikogo dziwić nie będą. Zapraszamy na stronę zlotu po więcej informacji.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

admin, Kwiecień 29th, 2011

lostdays.pl   Komentarze: 0

Ruszyła strona projektu Lost Days! Wszystkich zainteresowanych zlotem miłośników steampunka i victoriany, plenerem fotograficznym, atrakcjami i nowościami związanymi z organizacją imprezy zapraszamy na stronę Lost Days 2011: Victorian Ghosts.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)

admin, Marzec 17th, 2011

Lost Days w klimacie Victorian Ghosts   komentarze 4

„Senny ogród i przylegający do niego niewielki cmentarzyk, na którym członków mojej szlachetnej rodziny chowano już od połowy XVI wieku, od lat był tym miejscem którym straszono kolejne, zamieszkujące pałacyk, pokolenia dzieci. Ponoć w najdzikszych zakątkach i chaszczach czasami spotkać można było bladą postać Veroniki McFarlan, w poszarpanej sukni i z pętlą zadzierzgniętą dookoła szyi. Upiór niespełnionej szlachcianki do dziś dzień snuje się za dnia w pełnym słońcu, pośród wysokich traw, szumiących lip i szuwar zarośniętego niemal całkiem jeziorka. Kiedy byłem dzieckiem babka moja zawezwała nawet do naszych włości słynnego spirytystę Daniela Douglasa Home’a, ten jednak przeprowadziwszy seans w ogrodzie, odjechał w pośpiechu i nigdy już nie przyjął kolejnego zaproszenia. Plotki głoszą, że Veronikę uwięziła bowiem w ogrodzie istota znacznie potworniejsza niż samotny upiór i że cała posiadłość McFarlanów nosi na sobie piętno miejsca przeklętego…”
Białe damy – dziedziczki prastarych angielskich rodów, pałające wściekłością południce, słynni spirytyści, ekscentryczni wiktoriańscy detektywi, eleganckie wampiry, z rozpaczą powracające z za grobu topielice, golemy powołane do życia przez szalonych naukowców i dziwne skrzydlate upiory – opiekunowie starych domostw. Do tego teatr wampirów, seans spirytystyczny, unoszące się na jeziorze zwłoki odrzuconej kochanki z liliami we włosach, legendy i opowieści z zamierzchłych czasów, opuszczone altany które nie raz nawiedza pamięć minionych dni, stare księgi i dziwaczne pergaminy z zapisem inkantacji i czarów godnych prawdziwej XIX-wiecznej wiedźmy… Oto motyw przewodni tegorocznych Lost Days! Oczywiście nadal z klimatach steam, gdyż Victorian Ghosts to nie tylko cylindry i gorsety do bladej twarzy i krwistoczerwonych ust, ale też dziwne urządzenia do łapania upiorów, mechaniczne serca niesione na dłoni powracającego do życia nieumarłego i wszystko inne co podpowiada nasza wyobraźnia…
Lost Days: Victorian Ghosts zaprasza już w pierwszy weekend po pierwszym maja. Czy odważysz się przybyć?

Foto: Tomek Ziober.
Model: Gomora.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (8 votes cast)

admin, Luty 27th, 2011

Verne Restaurant   komentarze 2

Być może to Twoja ostatnia okazja, aby zobaczyć pozostałości po jednej z niewielu europejskich restauracji steampunkowych, jakie istnieją. Albo raczej istniały, gdyż kiedy nasz korespondent o wybujałym pseudonimie Saddam dotarł na miejsce w celu operacyjnego uwiecznienia tego niezwykłego miejsca, okazało się, że restauracja ‚Verne’ została raz na zawsze zamknięta. Tym niemniej z prawdziwą szpiegowską skrupulatnością i tak udokumentował to co pozostało. A i to wygląda imponująco! Oto i ‚Verne Restaurant’, niegdyś mieszcząca się w samym centrum pięknego Budapesztu (Węgry) i słynna na cały świat!
Przeczytaj całość

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

admin, Luty 18th, 2011

Wygrzebane na Youtube #5   Komentarze: 0

Od kilku lat pewien Mistrz Gry nazwiskiem Wiegel, członek grupy zwanej ‚Game Geeks’ na łamach Youtube.com opowiada o grach fabularnych, utrzymanych w różnych konwencjach i osadzonych w wielu różnorakich settingach. Zobaczcie co powiedział o systemie Unhallowed Metropolis!

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

admin, Luty 17th, 2011

Copernicon w klimatach steam   Komentarze: 0

Tegoroczną konwencją przewodnią Coperniconu, słynnego toruńskiego festiwalu gier i fantastyki, który odbędzie się w dniach 14 – 16 października 2011, będzie steampunk. Z tej okazji organizatorzy konwentu odświeżyli nieco tradycyjny logotyp zlotu, dodając do niego steampunkowe to i owo. Zobaczcie sami!
Więcej informacji na temat konwentu zasięgnąć można klikając na niniejszą linkę.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

admin, Luty 11th, 2011