Wydarzenia

Lost Days 2013: Dark Circus   Komentarze: 1

To miejsce, gdzie odszczepieńcy i wyrzutki społeczeństwa, dzięki swym niesamowitym talentom, lub uderzającej odmienności, bawią gawiedź. Tylko tutaj, na jednej arenie zobaczycie siłacza o mechanicznych ramionach i treserkę dzikich bestii. Władca marionetek zaprezentuje wam, jak tańczą jego lalki, a grupa clownów-psychopatów zatrze granice między śmiechem, a strachem. Nie zapomnijcie odwiedzić też wiedźmy, która chętnie przepowie wam, jakie koszmary nie pozwolą wam zasnąć w tym roku.
Przedstawienie musi trwać… niezależnie, od ilości „przypadkowych” zgonów.

Lost Days: Dark Circus już 18 maja. Oczywiście w Lublinie. Więcej informacji na Facebooku.

Zdjęcie z koncertu Emilie Autumn autorstwa Rafała Nowakowskiego.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)

admin, Luty 17th, 2013

Czy masz odwagę wkroczyć w Cień?   Komentarze: 0

Niczym wilgotna mgła podpełzająca pod progi omszałych kamienic zbliża się termin, kiedy kolejne zbłąkane dusze odnajdą drogę do Starego Lublina.

26 maja 2012 odbędzie się w Lublinie 3. edycja Zlotu Miłośników Steampunka i Victoriany Lost Days. Tym razem zabierzemy Was w mroczną i pełną niebezpieczeństw podróż do Lublina Pod.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na forum.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

admin, Kwiecień 6th, 2012

Dzieci Juliusza Verne’a   Komentarze: 1

Patryk Brodniewicz na codzień projektuje postacie i scenografie do gier komputerowych. Po godzinach natomiast tworzy niezwykłą grafikę i konstruuje steampunkowe gadżety. Jeszcze tylko do 15 kwietnia w Brama Jazz Cafe w Szczecinie można, w ramach wystawy „Dzieci Juliusza Verne’a” można oglądać fantastyczne steampunkowe karykatury osób znanych z showbiznesu, takich jak Nergal, Marylin Manson czy Katarzyna Nosowska. Zapraszamy!

Wywiad z Patrykiem, z programu Galaktyka Pomerania z dnia 2012-03-14:

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

admin, Marzec 30th, 2012

Steampunk Empire Symposium   Komentarze: 1

Już za 140 dni, czyli w dniach 27-29 kwietnia 2012 roku, w Cincinnati (Ohio, USA) odbędzie się sympozjum zorganizowane z inicjatywy aktywistów serwisu społecznościowego Steampunk Empire. W programie spotkania, na które organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników konwencji steampunk, znajdą się nie tylko wystawy i ekspozycje, spotkania z pisarzami tworzącymi w klimacie steam, gry fabularne, warsztaty DIY, ale też warsztaty tańca, LARPy i gry typu murder-mystery, pokazy mody, występy teatralne, pchli targ, koncerty muzyczne i wiele innych niezwykle oryginalnych atrakcji.

Organizatorzy zapraszają na stronę sympozjum w celu zapoznania się z podstawowymi założeniami spotkania, oraz na stronę w serwisie społecznościowym Facebook, aby śledzić na bieżąco postępy w przygotowaniach. Zachęcamy do śledzenia inicjatywy!

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)

admin, Grudzień 9th, 2011

Stracone Dni ujawniają plany zdjęciowe!   Komentarze: 1

Na stronie pleneru fotograficznego Lost Days: Victorian Ghosts pojawiły się informacje na temat planów zdjęciowych, w których odbędzie się plener fotograficzny. Modele poruszać się więc będą w onirycznym i balladowym otoczeniu Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Ogrodu Botanicznego, czyli w miejscach z pogranicza jawy i snu w których błąkające się dusze nikogo dziwić nie będą. Zapraszamy na stronę zlotu po więcej informacji.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

admin, Kwiecień 29th, 2011

lostdays.pl   Komentarze: 0

Ruszyła strona projektu Lost Days! Wszystkich zainteresowanych zlotem miłośników steampunka i victoriany, plenerem fotograficznym, atrakcjami i nowościami związanymi z organizacją imprezy zapraszamy na stronę Lost Days 2011: Victorian Ghosts.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)

admin, Marzec 17th, 2011

Lost Days w klimacie Victorian Ghosts   komentarze 4

„Senny ogród i przylegający do niego niewielki cmentarzyk, na którym członków mojej szlachetnej rodziny chowano już od połowy XVI wieku, od lat był tym miejscem którym straszono kolejne, zamieszkujące pałacyk, pokolenia dzieci. Ponoć w najdzikszych zakątkach i chaszczach czasami spotkać można było bladą postać Veroniki McFarlan, w poszarpanej sukni i z pętlą zadzierzgniętą dookoła szyi. Upiór niespełnionej szlachcianki do dziś dzień snuje się za dnia w pełnym słońcu, pośród wysokich traw, szumiących lip i szuwar zarośniętego niemal całkiem jeziorka. Kiedy byłem dzieckiem babka moja zawezwała nawet do naszych włości słynnego spirytystę Daniela Douglasa Home’a, ten jednak przeprowadziwszy seans w ogrodzie, odjechał w pośpiechu i nigdy już nie przyjął kolejnego zaproszenia. Plotki głoszą, że Veronikę uwięziła bowiem w ogrodzie istota znacznie potworniejsza niż samotny upiór i że cała posiadłość McFarlanów nosi na sobie piętno miejsca przeklętego…”
Białe damy – dziedziczki prastarych angielskich rodów, pałające wściekłością południce, słynni spirytyści, ekscentryczni wiktoriańscy detektywi, eleganckie wampiry, z rozpaczą powracające z za grobu topielice, golemy powołane do życia przez szalonych naukowców i dziwne skrzydlate upiory – opiekunowie starych domostw. Do tego teatr wampirów, seans spirytystyczny, unoszące się na jeziorze zwłoki odrzuconej kochanki z liliami we włosach, legendy i opowieści z zamierzchłych czasów, opuszczone altany które nie raz nawiedza pamięć minionych dni, stare księgi i dziwaczne pergaminy z zapisem inkantacji i czarów godnych prawdziwej XIX-wiecznej wiedźmy… Oto motyw przewodni tegorocznych Lost Days! Oczywiście nadal z klimatach steam, gdyż Victorian Ghosts to nie tylko cylindry i gorsety do bladej twarzy i krwistoczerwonych ust, ale też dziwne urządzenia do łapania upiorów, mechaniczne serca niesione na dłoni powracającego do życia nieumarłego i wszystko inne co podpowiada nasza wyobraźnia…
Lost Days: Victorian Ghosts zaprasza już w pierwszy weekend po pierwszym maja. Czy odważysz się przybyć?

Foto: Tomek Ziober.
Model: Gomora.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (8 votes cast)

admin, Luty 27th, 2011

Verne Restaurant   komentarze 2

Być może to Twoja ostatnia okazja, aby zobaczyć pozostałości po jednej z niewielu europejskich restauracji steampunkowych, jakie istnieją. Albo raczej istniały, gdyż kiedy nasz korespondent o wybujałym pseudonimie Saddam dotarł na miejsce w celu operacyjnego uwiecznienia tego niezwykłego miejsca, okazało się, że restauracja ‚Verne’ została raz na zawsze zamknięta. Tym niemniej z prawdziwą szpiegowską skrupulatnością i tak udokumentował to co pozostało. A i to wygląda imponująco! Oto i ‚Verne Restaurant’, niegdyś mieszcząca się w samym centrum pięknego Budapesztu (Węgry) i słynna na cały świat!
Przeczytaj całość

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

admin, Luty 18th, 2011

Copernicon w klimatach steam   Komentarze: 0

Tegoroczną konwencją przewodnią Coperniconu, słynnego toruńskiego festiwalu gier i fantastyki, który odbędzie się w dniach 14 – 16 października 2011, będzie steampunk. Z tej okazji organizatorzy konwentu odświeżyli nieco tradycyjny logotyp zlotu, dodając do niego steampunkowe to i owo. Zobaczcie sami!
Więcej informacji na temat konwentu zasięgnąć można klikając na niniejszą linkę.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

admin, Luty 11th, 2011

Google świętuje urodziny Juliusza Verne   Komentarze: 1

Niebagatelną okazją do zmiany loga wyszukiwarki internetowej Google, okazały się być urodziny twórcy tak niezwykłych powieści jak „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi” czy „Podróż do wnętrza ziemi”. Juliusz Verne, mistrz powieści podróżniczej i przygodowej, urodził się 8 lutego 1828 roku w Nantes. Wiele podróżował, czytał, lecz przede wszystkim pisał, czerpiąc garściami z własnych doświadczeń i wiedzy. Dziś, poniekąd, uważa się go za jednego z ojców kultury steampunk, ale nie tylko. Pomimo ponad stulecia od jego śmierci Juliusz Verne inspiruje współczesnych filmowców, pisarzy i autorów gier. I nie tylko, wystarczy bowiem wspomnieć nie istniejącą już niestety restaurację „The Verne” w Budapeszcie (Węgry), urządzoną na wzór verne’owskich opowieści o podwodnych podróżach.
Z okazji urodzin Google ozdobiło swą główną stronę niezwykłą interaktywną animacją. Z resztą – zobaczcie sami. I nie bójcie się chwycić za wajchę! :-)

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

admin, Luty 8th, 2011