Youtube

Wygrzebane na Youtube #5   Komentarze: 0

Od kilku lat pewien Mistrz Gry nazwiskiem Wiegel, członek grupy zwanej ‚Game Geeks’ na łamach Youtube.com opowiada o grach fabularnych, utrzymanych w różnych konwencjach i osadzonych w wielu różnorakich settingach. Zobaczcie co powiedział o systemie Unhallowed Metropolis!

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

admin, Luty 17th, 2011

Wygrzebane na Youtube #5: God Rest Ye Marry Gentlemen   Komentarze: 0

Do Świąt pozostało już tylko kilka dni. Kiczowate, ale nie pozbawione uroku światełka choinkowe, bombki i „Last Christmas” atakują zewsząd, niemal nie dając wytchnienia. Tymczasem z otchłani Youtuba odzywa się niesłychana ‚kolęda’, zarazem piękna jak strojna pani i mroczna niczym mroźna noc, jak w prawdziwych, surowych wiktoriańskich opowieściach. Taka jest Annie Lenox i piosenka ‚God Rest Ye Marry Gentlemen’, z projektu A Christmas Cornucopia. Zobaczcie koniecznie, nigdy nie zapomnicie!

Wszystkim czytelnikom, redaktorom, autorom tekstów i czytelnikom raz jeszcze redakcja Unhallowed.pl życzy niezwykłych świąt. :-)

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (6 votes cast)

admin, Grudzień 20th, 2010

Wygrzebane na Youtube #4   Komentarze: 1

Wiktoriańskie inspiracje nie są obce twórcom wideoklipów mniej lub bardziej popularnej muzyki. Wystarczy przytoczyć choćby One Republic i All the Right Move, czy The Hoosiers i Cops and Robbers. Tym razem wygrzebaliśmy dla Was na Youtube amerykański duet wykonujący muzykę z pogranicza takich gatunków jak indie rock, trip hop czy dream pop, niekiedy zaliczany do ruchu New Weird America. Założony w 2003 roku przez siostry Sierrę i Biancę Casady. Przed Wami – Cocorosie:

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

admin, Grudzień 10th, 2010

Les aventures extraordinaires d’Adèle Blanc-Sec   komentarze 2

W XIX-wiecznym Paryżu wybucha prawdziwa panika! Z liczącego 136 milionów lat jaja wykluwa się potwór z zamierzchłej przeszłości ziemi. Tymczasem w Egipcie budzą się mumie i inne przerażające stworzenia. W najnowszym przygodowym filmie Luca BessonaLes aventures extraordinaires d’Adèle Blanc-Sec – poznajemy Indianę Jonesa w spódnicy, odważną reporterkę, Adele Blanc-Sec, która odważnie stawia czoła wszelkim niebezpieczeństwom. Zobaczcie sami!

Źródło: Filmweb.pl

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 4.5/5 (2 votes cast)

admin, Maj 18th, 2010

League of S.T.E.A.M. – czyli Wiek Pary na wesoło   Komentarze: 1

„League of S.T.E.A.M.” (Supernatural and Troublesome Ectoplasmic Apparition Management), to 10-osobowa profesjonalna grupa wynalazców, naukowców, poszukiwaczy przygód i spragnionych niezwykłości łowców duchów i potworów, na czele której stoją Crackitus Potts i Professor Jager, specjaliści od ghouli i objawień ektoplazmatycznych, awanturnicy i dokumentaliści. Więcej informacji o Lidze, zaczerpnąć możecie ze strony zrzeszenia, ja tymczasem zapraszam Was do oglądania widowiskowego kanału youtube owej grupy. A na zachętę, jeden z filmów, pt. „Fool’s Gold”.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)

admin, Marzec 10th, 2010

Wygrzebane na Youtube #3   komentarze 2

Najstarsza ekranizacja kinowa Alicji w Krainie Czarów pochodzi z 1903 roku. Do dzisiaj, z całego 12-minutowego filmu niemego, zachowało się tylko 8. Reżyserami pierwszej Alicji, byli Percy Stow i Cecil Hapworth (pojawiający się w filmie jako humanoidalna, uczestnicząca w pochodzie, żaba). W roli głównej wystąpiła May Clark, Królową Kier gra żona Hapwortha a jako Kot z Cheshire występuje ich osobiste domowe zwierzątko. Film oryginalnie jest czarno biały (częściowo został dokolorowany później). Na uwagę zasługuje fakt, iż w siedem lat po wynalezieniu kinematografu, zobaczyć możemy w Alicji pierwsze efekty specjalne (Alicja maleje i rośnie „na oczach” widzów). Z resztą – zobaczcie sami.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

admin, Luty 28th, 2010

Wygrzebane na Youtube #2   Komentarze: 1

„The Anachronism”, 15 minutowy short o dwójce wiktoriańskich dzieci, które podczas letniego spaceru w nieznane odkrywają dziwne urządzenie przypominające mechaniczną ośmiornicę, ujrzy światło dzienne już 16 kwietnia bieżącego roku. Tymczasem my, zupełnie przypadkiem, natrafiliśmy na krótki trailer tego równie krótkiego filmu. Wygląda pięknie… sami zobaczcie:

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

admin, Luty 17th, 2010

The Wolfman – już 26 lutego   komentarze 2

Za niecałe dwa tygodnie do polskich kin wchodzi oczekiwany The Wolfman, czyli Wilkołak. Akcja filmu dzieje się w XIX-wiecznej Anglii. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z filmu, opublikowanej w serwisie internetowym Filmweb.pl, oraz drugiego trailera do filmu:

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

admin, Luty 14th, 2010

Wygrzebane na Youtube #1   komentarze 2

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia niezwykłego wiktoriańskiego teledysku grupy The Hoosiers „Cops & Robbers”. Teledysk ów rozpoczyna nową serię newsów pt. „Wygrzebane na Youtube”, która, mam nadzieję, na stałe wpisze się w tradycję serwisu Unhallowed.pl. I tutaj zapraszamy do zabawy! Jeśli wygrzebiesz coś steampunkowego lub wiktoriańskiego na Youtube, co warto pokazać, daj nam znać w komentarzach, bądź na adres e-mail squirel@unhallowed.pl. Zapraszamy do wspólnego grzebania. :-)

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

admin, Luty 9th, 2010

The Marionette Unit   Komentarze: 1

Dziewięć wpiętych do kręgosłupa przewodów, połączonych z niezwykłą, przypominającą kościelne organy, maszynerią, sprawia, iż baletnice niezwykłego teatru marionetek poruszają się zgodnie z wolą sterującej nią osoby. Ku uciesze wiktoriańskiej społeczności i, ku naszej – widzów – satysfakcji, przed oczyma przesuwają się losy tajemniczego anarchisty Smitha, którego serce zawrzało na widok jednej z bezwolnych lalek, tancerki o imieniu Georgette.
Świat „The Marionette Unit”, właśnie powstającej steampunkowej produkcji filmowej, to świat z najbardziej niezwykłych snów i koszmarów o alternatywnym XIX-wiecznym społeczeństwie. Reżyserem tego niezwykłego filmu jest Azhur Saleem. Zobaczcie sami.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)

admin, Styczeń 2nd, 2010