Google świętuje urodziny Juliusza Verne   Komentarze: 1

Niebagatelną okazją do zmiany loga wyszukiwarki internetowej Google, okazały się być urodziny twórcy tak niezwykłych powieści jak „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi” czy „Podróż do wnętrza ziemi”. Juliusz Verne, mistrz powieści podróżniczej i przygodowej, urodził się 8 lutego 1828 roku w Nantes. Wiele podróżował, czytał, lecz przede wszystkim pisał, czerpiąc garściami z własnych doświadczeń i wiedzy. Dziś, poniekąd, uważa się go za jednego z ojców kultury steampunk, ale nie tylko. Pomimo ponad stulecia od jego śmierci Juliusz Verne inspiruje współczesnych filmowców, pisarzy i autorów gier. I nie tylko, wystarczy bowiem wspomnieć nie istniejącą już niestety restaurację „The Verne” w Budapeszcie (Węgry), urządzoną na wzór verne’owskich opowieści o podwodnych podróżach.
Z okazji urodzin Google ozdobiło swą główną stronę niezwykłą interaktywną animacją. Z resztą – zobaczcie sami. I nie bójcie się chwycić za wajchę! :-)

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

admin, Luty 8th, 2011

  1. #16 Really .Wow I live in Portland Oregon and I have seen some SORRY attempts at Art but this is my pick of the week. Being so full of yuosrelf that you think people will buy this garbage is an epic fail EPIC! putting glitter on a turd does not make it art. Maybe if someone had actually made a REAL case mod for the phone with actual industrial artisan skills might bring in a few bucks. Using your daughters hippey dirt colored nail polish and likely someone else’s summerboard/Customize theme is just sad ..please crawl back to your Battlechess newgroup and leave real concept art to the artists

    McFlono

    16 Paź 15 at 19:05

Skomentuj