‚Airship Pirates’ na Rebelu   Komentarze: 0

Kategoria: Strona główna

W sklepie Rebel.pl już dziś zakupić można niezwykłą grę fabularną, wydaną pod patronatem słynnej steampunkowej grupy muzycznej Abney Park. ‚Airship Pirates’, gdyż o niej mowa, to setting którego akcja rozgrywa się nie w XIX wieku, jak można by się spodziewać, lecz 2105 roku. Historia potoczyła się tu jednak inaczej niż znana nam rzeczywistość, gdyż niespodziewanie nastąpił kataklizm zwany Wielką Apokalipsą, radykalnie zmieniając oblicze znanego świata.

Dziś najpotężniejsze ludzkie miasta – Isla Aether czy High Tortuga – unoszą się wysoko w powietrzu, a ziemię pokrywają niekończące się pustkowia i zamieszkane przez najdziwniejsze bestie lasy. Gracze wcielają się w role załóg powietrznych statków, będących synonimem wolności w tym niezwykłym świecie rządzonym przez Imperatora, w krainie odwiecznych wojen z podniebnymi piratami i zupełnie XIX-wiecznej nędzy na ulicach neowiktoriańskich miast.

Gra, autorstwa Petera Cakebreada i Kena Waltona, wydana została przez Cubicle7. A pod niniejszym odnośnikiem zobaczyć można próbkę podręcznika.

VN:F [1.9.6_1107]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

admin, Grudzień 8th, 2011

Skomentuj